komínové systémy

Komínové systémy Bertrams


Firma Bertrams Pečky, spol. s r.o. vyrábí nerezové komínové systémy od roku 1997. Spočátku se specializovala pouze na nerezové komínové vložky, třísložkové komínové systémy a kouřovody. V roce 2006 zařadila do své nabídky i ocelové kouřovody, které se používají hlavně u krbových kamen.

Nerezové komínové vložky

nerez-kominove-vlozky.jpg, 22kB

Nerezové komínové vložky jsou určené hlavně k rekonstrukci, tedy vložkování, starých komínů. Vyrábějí se v různých průměrech, standardně od 80mm do 250mm, ale na přání je možné udělat i větší průměry. Tloušťka plechu závisí na tom, na jaké palivo bude spotřebič, ke kterému děláme odvod spalin. Pohybuje se od 0,6mm do 1mm.

Třísložkové komínové systémy

nerezove-trislozkove-kominy.jpg, 7,2kB

Třísložkové komínové systémy se používají v případech kdy je potřeba postavit nový komín. Nejčastěji to je v novostavbách, ale používají se i v případech kdy starý komín nemá dostatečný průměr aby ho bylo možné vyvložkovat komínovou vložkou o potřebném průměru, nebo je potřeba přistavět další komín. I třísložkové nerezové komíny se samozřejmě vyrábí v různých provedeních a v průměrech pd 80mm až do 600mm. Je u nich více možností, protože nejde jen o tloušťku vnitřní stěny komínu, ale i o sílu tepelné izolace. Obojí závisí na druhu paliva i dalších provozních podmínkách.

Nerezové kouřovody

nerezove-kourovody.jpg, 6,3kB

Ve většině případů se pro připojení spotřebiče do komínu používají nerezové kouřovody. Jejich výhodou je velmi dlouhá životnost a snazší manipulace při napojování. Je to dané podstatně tenčí stěnou trubky oproti ocelovým kouřovodům. Jsou ale dražší než ocelové kouřovody.


Ocelové kouřovody

ocelove-kourovody.jpg, 7,9kB

Pokud máte například krbová kamna, které jsou v interiéru a je tedy důležitý i vzhled kouřovodu, tak jsou nejvhodnější ocelové kouřovody. Jsou z 2mm silné oceli, lakované kvalitním senothermním lakem. V interiéru vypadají u krbových kamen velice dobře a můžete si vybrat buď černou barvu, nebo antracitovou. Záleží na tom, jakou máte barvu kamen.