Produkty

Moderní komínové systémy Bertrams

Od doby, kdy člověk začal využívat oheň pro zlepšení tepelné pohody, pro přípravu jídla a i pro své podnikání, nastala nutnost řešit odvod spalin. Postupný vývoj topidel ale začal zvyšovat i nároky na odvádění spalin, cihelné komíny dnes již většinou nevyhovují. Začalo se proto s výrobou nerezových komínů. Jejich výhodou je nízká hmotnost, menší nároky na prostor a rychlé ohřátí na provozní teplotu. Snaha o další zvýšení účinnosti plynových kotlů přinesla další změnu v odvodech spalin. Jejich teplota je již tak nízká, že nejvýhodnějším materiálem pro stavbu komína je speciální plast PPH.


Produktové řady komínových systémů Bertrams:

Bertrams EW komínové vložky
Bertrams DW vícevrstvé komíny
Bertrams VLE nerezové kouřovody
Bertrams CAMINO ocelové kouřovody
Bertrams Polyline plastové komínové systémy

Nerezové komínové vložky Bertrams EW

Nerezové komínové vložky jsou určené hlavně k rekonstrukci, tedy vložkování starých komínů. Vyrábějí se v různých průměrech, standardně jsou skladem od 110 mm do 200 mm, aby se mohlo expedovat co nejdříve po objednání.

Vícevrstvé komínové systémy Bertrams DW

Vícevrstvé komínové systémy se používají v případech, kdy je potřeba postavit nový komín. Může to být i v novostavbě nebo při dodatečné montáži krbových kamen nebo krbové vložky v domě bez použitelného komína. Použití těchto komínů je možné i v průmyslu.

Nerezové kouřovody Bertrams VLE

Nerezové kouřovody umožňují snadnější a sestavení kouřovodu s podobnými parametry jako u komínových vložek. Jejich výhodou je velmi dlouhá životnost a snazší manipulace. Při vyšší teplotě spalin se kouřovod může mírně zbarvit. Potom je vzhlednější použít ocelový lakovaný kouřovod.

Ocelové kouřovody Bertrams CAMINO

Pokud máte například krbová kamna v interiéru, je důležitý i vzhled kouřovodu. Zde je výhodné požít ocelový kouřovod. Je vyroben z 2mm silné oceli, lakované kvalitním senotermním lakem. U krbových kamen jsou velice vzhledné a můžete si vybrat buď černou barvu, nebo antracitovou – litinově šedou .

Plastový systém pro odvod spalin Bertrams Polyline

Bertrams „Polyline“ je jednovrstvý přetlakový systém pro odvod spalin od spotřebičů na LTO a zemní plyn, odolný proti kondenzátu spalin, vyrobený z transparentního polypropylénu (PPs). Je vhodný pro použití v případě kondenzačních kotlů a dalších spotřebičů, u nichž teplota spalin nesmí přesáhnout 120° C (teplotní třída T120) přetlak je do 5000 Pa (tlaková třída H1).